Kenya News in Swahili and English

Nyumbani

Wanainchi wa kenya, Mchango wetu wa mapambano ni kiasi tu. Mapinduzi hayawezi kufanywa na mtu mmoja kwani twahitaji nguvu nyingi. Wewe na sisi ndio tutaleta mapinduzi Kenya. Tusikate tamaa. Munala Wa Munala.

No comments yet.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: